ČASTÉ DOTAZY

Jsou vaše pytlíky certifikované pro styk s potravinami?

Naše pytlíky byly certifikované Státním Zdravotnický Ústavem v souladu s vyhláškou Ministerstva Zdravotnictví ČR č. 38/2001 Sb. (PDF) o hygienických požadavcích na výrobky, určené pro styk s potravinami podle Nařízení Evropského parlamentu č. 1935/2004. Náš certifikát vám rádi zašleme na vyžádání na váš email.

Z čeho jsou vaše pytlíky vyrobeny?

Naše pytlíky na čerstvé potraviny jsou vyrobeny z bio bavlny, certifikované GOTS. Látka a příze, z které jsou pytlíky vyrobeny, stahovací šňůrka a štítek jsou všechny z bio bavlny. Nitě, kterými jsou pytlíky sešity jsou ze 100% bavlny, ne z bio bavlny.

V jakých velikostech se dají vaše pytlíky pořídit?

Prosíme, navštivte náš E-shop, kde najdete veškeré informace o pytlících.

Kolik Ova Bag pytlíky váží?

Každý Ova Bag pytlík má standardní táru vytištěnou na štítku. Informace o tárách najdete také v informacích u každého typu pytlíku v našem E-shopu. Prosíme, mějte na paměti, že tára se změní, pokud bude pytlík opravený nebo jinak upravený a tím pádem tára, jak je natištěna na štítku, už nebude platná.

Co to je tára?

Tára je váha prázdného pytlíku.

Kde se vaše pytlíky vyrábějí?

Naše pytlíky jsou vyrobeny v Indii, dodavatelem, který má certifikáty GOTS, SA8000, Oeko-Tex a Fair Trade International.

Kde se pěstuje bavlna, z které jsou vyrobeny vaše pytlíky?

Bavlna, z které jsou vyrobeny Ova Bag pytlíky, se pěstuje v Indii.

Můj Ova Bag pytlík má díru, co můžu udělat?

Zatímco Ova Bag výrobky by měly vydržet léta, stát se může cokoli.

Pokud se váš Ova Bag pytlík poškodí, nevyhazujte ho. Pokud se váš Ova Bag pytlík opotřebí, nevyhazujte ho. Pokud váš Ova Bag pytlík nerozcupuje pes na malinkaté kousky, nevyhazujte ho. Místo toho ho nechte opravit našimi Ova Bag Spacialisty na údržbu.

Proč máme v našich řadách Ova Bag Specialisty na údržbu? Všichni máme rušné životy a kolikrát opravdu nezbývá čas na to, abychom si sedli a něco opravili. Proto má náš tým zkušené Specialisty, kteří posoudí, jestli jde váš Ova Bag pytlík opravit a pokud ano, opraví ho za co nejnižší cenu. Stačí nám poslat email s fotkou problému a my posoudíme, jak nejlépe pomoct.

Jak často by se měly pytlíky prát?

Před použitím pytlíky vyperte ve vlažné vodě a usušte volně. Vaše pytlíky jsou ze 100% bavlny a můžou se při praní srazit až o 25%. Pytlíky byste měli prát pouze, pokud to je nutné a to ve vlažné vodě a pak sušit volně. Méně častější praní prodlouží životnost pytlíků. Pokud Vaše pytlíky neptřebují vyprat, doporučejeme, abyste je provětrali tak, že je venku pověsíte na slunci. Přírodní process fotodegradace zajistí, že se vyčistí jemné skrvrny z používání, a vánek pomůže vyhnat drobky ze švů.

Proč nemáte pytlíky ve vice barevných provedeních?

Naše pytlíky nejsou ani bělené, ani barvené, protože chceme oslavovat jednoduchost a texturu bio bavlny. Dále jsme si jistí, dle našich průzkumů, že nebělená a nebarvená bio bavlna se v přírodě bezpečně rozloží, je kompostovatelná doma, a tak se naše Ova Bag pytlíky můžou stát součástí cyklického hospodářství.

Můžu moje Ova Bag pytlíky kompostovat?

Předtím, než budete kompostovat jakoukoli tkaninu, měli byste se ujistit, že je vyrobena za 100 % přírodního materiálu, jako je bavlna, vlna, len, hedvábí nebo konopí a že to není směs přízí. Také byste se měli ujistit, že jakékoli barvivo na látce je ekologické barvivo vhodné pro kompostování. Pokud máte jakékoli pochybnosti, spojte se s vaší místní společností pro recyklaci a zjistěte kde můžete textilie darovat nebo recyklovat, ale nedávejte do domácího kompostu.

Ova Bag pytlíky na čerstvé potraviny jsou vyrobeny ze 100 % bavlny a není to směs přízí. Podle různých zdrojů je bezpečné doma kompostovat 100 % bavlněné látky a 100% bavlněné příze.

Před tím, než budete doma kompostovat vaše Ova Bag pytlíky, ODSTRAŇTE štítky s logy. Tyto štítky jsou z bio bavlny a jsou potištěny Oeko-Tex certifikovanými barvivy. Ale i tak je lepší, aby štítky šly do industriálního kompostu, pokud váš místní sběr povoluje přidávat přírodní textilie. Zkontrolujte si u vaší místní společnosti pro svoz odpadů, jestli můžete přidat textilie do vašich bio popelnic.

Jakmile odstraníte štítky z vašich Ova Bag pytlíků, nastříhejte je na drobné kousky cca 2×2 cm nebo i menší. Pak můžete kousky přidat do vašeho domácího kompostu, ale bude samozřejmě záležet, jaký typ používáte. Prosím, zkontrolujte si návod pro váš vlastní domácí kompostér, před tím, než do něj přidáte kousky bavlny.

Kam všude zasíláte?

Momentálně zasíláme pouze do zemí EU. Pokud bydlíte mimo EU, prosím, kontaktujte nás přímo a uvidíme, jestli Vám můžeme nějak pomoct.