NÁŠ PŘÍBĚH


Jsme malý tým lidí, který věří, že udržitelné výrobky, které jsou šetrné k přírodě, mohou být cenově dostupné.

Náš první produkt řeší problém tenkých plastových sáčků, které všichni používáme, když jdeme do obchodu nakoupit ovoce, zeleninu nebo třeba pečivo. Při našich vlastních nákupech jsme zjistili, že při týdenním nákupu jich sami spotřebujeme 10 i více. A to je navíc ke všem těm nerecyklovatelným obalům, v kterých je již hodně zboží předem nabaleno. Proto jsme se rozhodli pracovat na řešení, abychom udělali alespoň malý rozdíl tím, že vyrobíme cenově dostupné, praktické a ekologicky udržitelné pytlíky na čerstvé potraviny, které můžeme používat znovu a znovu.


Udělali jsme si průzkum mezi výrobci látkových tašek a našli jsme jednoho v Indii, který je ochoten s námi spolupracovat na tom, aby každý krok výroby Ova Bag produktů splňoval nejpříšnější mezinárodní standardy výroby a pracovních podmínek. Náš výrobce má následující certifikáty: GOTS, Oeko-Tex, SA8000, Fair Trade, FSC (obaly).

Ova Bag plátěné a síťovinové pytlíky jsou perfektní pro nakupování volného ovoce, zeleniny, pečiva, ořechů, rýže a sušených luštěnin. Taky nás můžete vidět, jak v nich často nosíme náhradní oblečení pro naše děti.

Naše pytlíky mají samozřejmě také certifikát SZÚ pro styk s potravinami. Na vyžádání rádi zašleme na Váš email.